Tenisiści stołowi z Bytomia rozpoczynają rywalizację o miano Mistrzów Polski

Zawodnicy trenowani przez Michała Napierałę, reprezentujący klub Petralana TTS Polonia Bytom, w piątek dziewiętnastego kwietnia rozpoczną swoją rywalizację w fazie play-off Lotto Superligi sezonu 2023/2024. Ich pierwszym przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie zespół SBR Dojlidy Białystok, z którym zmierzą się na ich terenie. Rewanż zaplanowany jest na niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 16:00, w hali sportowej przy ulicy Nickla w Bytomiu.

Podczas rundy zasadniczej drużyna Petralana TTS Polonia Bytom uplasowała się na 5. pozycji w tabeli Superligi. Oznacza to, że ich przeciwnikiem na drodze do medali będzie ekipa z Białegostoku. W barwach bytomskiego klubu starcie o miejsce w półfinale stoczą Patryk Chojnowski, Viktor Brodd oraz Patryk Zatówka.

Mecz rewanżowy z drużyną z Podlasia zadecyduje o jednym z półfinalistów Superligi. Ten zespół zostanie postawiony przed możliwością walki o tytuł Mistrza Polski w finale rozgrywek. Obrońcą mistrzowskiego tytułu jest natomiast zespół Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Przy okazji warto przypomnieć, że planowane terminy meczów półfinałowych to 28 oraz 31 maja. Natomiast rozstrzygający finał zaplanowany został na dzień 22 czerwca.