Szpital Specjalistyczny w Bytomiu wdraża innowacyjny projekt "E-KONSYLIUM" z funduszy Ministerstwa Zdrowia

Bytomski Szpital Specjalistyczny nr 1 otrzymał prestiżową kwalifikację do udziału w programie „E-KONSYLIUM”, inicjowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu wsparciu finansowemu placówka będzie mogła wprowadzić zdalne konsultacje kardiologiczne i nabyć potrzebne urządzenia.

Jedynie 20 szpitali na terenie całego kraju miało możliwość zakwalifikować się do tego grantu, a bytomska jednostka została jedną z nich. Personel medyczny podkreśla, że uczestnictwo w tym projekcie przyniesie znaczne korzyści dla pacjentów przebywających na Oddziale Kardiologii.

Bytomski Szpital Specjalistyczny otrzymał od Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie w wysokości 177 tys. zł. Z tej sumy, 84 tys. zł zostanie wykorzystane na wdrożenie zdalnych konsultacji, a kolejne 13 tys. zł na zakup komputerów All in One. Reszta kwoty przeznaczona będzie na nabywanie sprzętu poprawiającego jakość usług oferowanych przez specjalistów z Oddziału Kardiologii, takiego jak trzy holtery czy nowoczesne urządzenie EKG.

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, podkreślił w komunikacie prasowym zaangażowanie i profesjonalizm zespołu Szpitala nr 1. Wyraził swoją radość, że kardiolodzy z bytomskiej placówki będą mieć szansę na współpracę ze specjalistami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu oraz konsultowanie pacjentów lokalnej poradni. Jego zdaniem, przyniesie to szybką i skuteczną pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Projekt „E-KONSYLIUM” stwarza możliwość dla kardiologów przeprowadzania zdalnych konsultacji ze specjalistami wyższych stopni specjalizacji pracujących w szpitalach uniwersyteckich i klinicznych. Dzięki temu pacjenci mogą otrzymać szybszą diagnozę bez konieczności przemieszczania się do innych ośrodków lub konieczności dodatkowych wizyt u lekarzy specjalistów.