„Szkolny Bieg Niepodległości” w Bytomiu – uczniowie czcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W minionym dniu, centrum Bytomia stało się areną „Szkolnego Biegu Niepodległości”, który poprowadzony był pod patronatem Szkoły Podstawowej nr 46. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w celu upamiętnienia pięknej okazji, jaką jest 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zawody sportowe, zorganizowane przez placówkę edukacyjną, rozpoczęły się dokładnie o godzinie 13:00. Start biegu miał miejsce przed budynkiem szkoły, a trasa, która zaplanowana została przez miasto, prowadziła ulicami Prusa, Mickiewicza, Orląt Lwowskich oraz Kossaka. Po pokonaniu tych ulic, uczestnicy powrócili na ulicę Prusa i dobiegli do mety znajdującej się przy bramach Szkoły Podstawowej nr 46.

Uczniowie tej szkoły, biorąc udział w biegu, zaangażowali się aktywnie w świętowanie wielkiego polskiego dnia. W czasie tego wydarzenia nie można było przeoczyć licznych dodatków w barwach narodowych.

Za bezpieczeństwo wszystkich uczestników zawodów odpowiedzialni byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej Komendy Policji, którzy sprawowali nadzór nad przebiegiem imprezy.