Świętowanie Dnia Konstytucji 3 Maja i promocja zawodu policjanta w Parku Miejskim imienia Franciszka Kachla

W pierwszy dzień maja, dokładnie 3 maja, Park Miejski noszący imię Franciszka Kachla był miejscem plenerowego świętowania Dnia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było nie tylko okazją do uczczenia ważnej dla historii Polski rocznicy, ale także do promowania profesji funkcjonariusza Policji przez bytomską Komendę Miejską.

W ramach obchodów święta, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu postawił na edukację społeczeństwa i prezentację swojego fachu. Zorganizowali oni specjalne stoisko, które stało się punktem zbornym dla mieszkańców zainteresowanych służbą w policji. Policjanci, wspomagani przez sympatyczną maskotkę śląskiej Policji – psa o imieniu „Sznupka”, z pasją opowiadali o swojej pracy, tym samym promując policjantów jako zawód.

Organizatorami plenerowego wydarzenia byli natomiast Wydział Kultury i Sportu Urząd Miasta Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury. Zapewnili oni, że Dzień Konstytucji 3 Maja w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla został uczczony należycie i zapadł w pamięć mieszkańcom.