Sukcesy bytomskich zawodników Taekwon-do docenione przez prezydenta miasta

Bytomscy sportowcy z klubu Taekwon-do „Sonso” wykazali swoją doskonałość na renomowanych zawodach sportowych. 14 listopada, w środę, Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, osobiście pogratulował Karolowi Pietruszce, Tomaszowi Stempniakowi i Jakubowi Kozłowskiemu – zdobywcom medali, a także szefowi klubu, Krzysztofowi Klosce.

Od 20 do 22 października w Ciechanowie miały miejsce zmagania w ramach Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do o nazwie Mazovia Master Cup. Zawodnicy z Bytomia triumfowali na podium, zdobywając siedem medali, w tym trzy złote. W pierwszy dzień zawodów juniorzy walczyli o miano najlepszego. Tomek Stempniak zdobył ten tytuł, przywożąc do domu złoty medal za walki w kategorii -70kg oraz kolejne złoto za techniki specjalne. Jakub Kozłowski zasłużył na brązowy medal zarówno w walkach +75 kg, jak i w technikach specjalnych.

Kiedy nadszedł czas na rywalizację seniorów, Karol Pietruszka nie dał szans swoim przeciwnikom, zdobywając złoto w kategorii układów formalnych w kategorii III-VI Dan. Tomek Stempniak kontynuował swoją świetną passę, zdobywając brąz w układach formalnych dla stopni uczniowskich i kolejny brąz za techniki specjalne.