Strażak został ranny podczas gaszenia pożaru kamienicy przy ulicy Karola Miarki

Do poważnego pożaru kamienicy doszło przy ulicy Karola Miarki w Bytomiu. Pożar miał miejsce w piątek, dnia 3 lutego. Aby skutecznie ugasić pożar, który wybuchł na poddaszu kamienicy, na miejscu musiało pojawić się aż jedenaście zastępów straży pożarnej.

Akcja gaśnicza na ulicy Karola Miarki

Informacja o pożarze na ulicy Karola Miarki w Bytomiu trafiła do straży pożarnej mniej więcej przed godziną 13:00. Strażacy po zidentyfikowaniu miejsca pożaru robili wszystko co w ich mocy, aby skutecznie ugasić ogień rozprzestrzeniający się w dwóch pomieszczeniach na poddaszu. Od razu ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy i przystąpiono do działań gaśniczych. Początkowo wezwane siły gaśnicze okazały się jednak niewystarczające, przez co wezwano posiłki.

Niestety podczas akcji gaśniczej ucierpiał jeden ze strażaków. Został on poparzony podczas pracy. Strażakom udało się opanować ogień, a po udanej akcji gaśniczej przystąpiono od razu do rozbiórki zagrażających zdrowiu i życiu elementów. Obecne służby pracują nad wyjaśnieniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia.