Statuetka Samorządu Przyszłości trafiła do Bytomia

Na Śląsku regularnie odbywają się spotkania, konferencje i wydarzenia, których celem jest wspólne działanie w sprawie transformacji energetycznej, a także rozwoju w innych aspektach całego Górnego Śląska. Takim wydarzeniem jest również 3-dniowe Europejskie Form Przyszłości, które odbywa się w Katowicach. Na wydarzeniu przyznawane są nagrody i statuetki, a jedna z nich trafiła także do Bytomia.

Bytom zdobył statuetkę Samorządu Przyszłości

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski na wydarzeniu Europejskich Form Przyszłości zaznaczył, że w ostatnim czasie można zauważyć ogromny progres całego regionu pod wieloma względami. W związku z tym podczas uroczystej gali zorganizowanej w Katowicach przyznano sporo nagród, które trafiły do poszczególnych samorządów śląskich miast.

Jedna ze statuetek, a dokładniej ta dotycząca Samorządu Przyszłości trafiła do miasta Bytom. Statuetkę odebrał prezydent Mariusz Wołosz. Działania Bytomia zostały docenione nieprzypadkowo, a podczas odbierania statuetki wypowiedział się także prezydent. Prezydent Wołosz zaznacza, że ta statuetka to bardzo ważne wyróżnienie dla całego miasta. To potwierdzenie, że inni ludzie dostrzegają rozwój miasta i widzą, że wszyscy robią co w ich mocy, aby przyczyniać się do ciągłego rozwoju, spełniania celów i obierania nowych kierunków. Oprócz Bytomia, wyróżnienie w tej samej kategorii odebrały także Tarnowskie Góry, powiat raciborski oraz Tychy.