Start remontów nawierzchni dróg w Bytomiu: al. Jana Pawła II i ul. Chorzowska pierwsze w kolejce

W wyniku zimowej pogody, nieuniknione ubytki na jezdniach mogą stanowić istotne zagrożenie na drogach. W odpowiedzi na to, w Bytomiu rozpoczęły się już pierwsze prace naprawcze na uszkodzonym asfalcie. Remonty zaplanowane są początkowo na al. Jana Pawła II oraz ul. Chorzowską, a następnie przewiduje się interwencje na drogach krajowych i wojewódzkich, jak również na najczęściej uczęszczanych trasach miejskich.

Już 23 stycznia 2024 r., we wtorek, na al. Jana Pawła II rozpoczęto prace związane z naprawą nawierzchni przy użyciu asfaltu lanego. Kolejny dzień będzie poświęcony pracom remontowym na ul. Chorzowskiej. Zgodnie z zapewnieniami Urzędu Miasta Bytomia, pierwszym krokiem jest rozwiązanie problemu ubytków na najbardziej ruchliwych drogach miejskich, krajowych i wojewódzkich. Taka konieczność wynika z zagrożeń, które stwarzają dla ruchu pozimowe dziury w drogach, dlatego ich szybka naprawa to priorytet.

W ciągu najbliższych tygodni, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu planuje przygotować zamówienie publiczne na realizację bieżących remontów nawierzchni. Jak informuje bytomski Urząd Miasta, pierwsze prace naprawcze będą skierowane do obszarów o największym natężeniu ruchu, a korzystne warunki pogodowe sprzyjają rozpoczęciu tych działań.

Całość prac remontowych jest realizowana przez miejscową firmę – Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Aquamer. Przewidywany koszt dla pierwszego etapu prac remontowych na jezdniach szacowany jest na 251 tys. zł.