Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką bestsellerów – Becek, 14 grudnia 2023

Joanna Kuciel-Frydryszak, pisarka, której najświeższa książka aktualnie przewodzi rankingom sprzedaży w Polsce, będzie gościem spotkania autorskiego. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godzinie 17:30 w miejscu zwanym Becek. Kuciel-Frydryszak to twórczyni reportaży takich jak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” oraz „Służących do wszystkiego”.

Joanna Kuciel-Frydryszak to wykształcona polonistka – dyplom uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako dziennikarka zdobyła nominacje do wielu prestiżowych nagród, m.in. w plebiscycie lubimycztac czy Nagrody Historycznej „Polityki” w 2019 roku. W swojej twórczości koncentruje się na historiach kobiet i analizie ich pozycji społecznej.

Kuciel-Frydryszak jest znana z książek, które zdobyły uznanie zarówno krytyków literackich, jak i szerokiego grona czytelników. Są to między innymi „Słonimski. Heretyk na ambonie” (2012), „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”(2017) oraz „Służące do wszystkiego” z 2018 roku – pierwszej publikacji w Polsce poświęconej losom kobiet pracujących jako służące.

W swoim najnowszym dziele, „Chłopki”, autorka powraca do tematu kobiet ze środowiska wiejskiego. Umożliwia im opowiedzenie o swoim życiu pełnym ciężkiej codziennej pracy, strachu, marzeń i nadziei. Ta poruszająca lektura ukazuje siłę i determinację kobiet, ich poświęcenie dla rodziny, a jednocześnie pragnienie zmiany i trudną walkę o swoje miejsce w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn.