Spotkanie seniorów na balu w stylu Bollywood: sukces kolejnej edycji

Poczesne miejsce w kalendarzu wydarzeń zajmuje Bal Seniora, co potwierdza stałe zainteresowanie ze strony licznych uczestników. W tym roku, podczas festiwalu dla seniorów, który odbył się 28 września, w czwartek, atmosferę Bollywood mogło poczuć aż 300 osób.

Jak to miało miejsce podczas wcześniejszych edycji, Hala na Skarpie została ponownie przystosowana do pełnienia roli sali balowej. Przygotowano dla seniorów mnóstwo atrakcji. Cenieni goście, tacy jak prezydent Mariusz Wołosz, jego zastępca Adam Fras, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu – Michał Staniszewski, oraz inni przedstawiciele bytomskich jednostek działających na rzecz starszych mieszkańców miasta, wzięli udział w zabawie.

Na liście zaproszonych gości znajdowali się rezydenci domów pomocy społecznej z Bytomia (DPS „Kombatant”, DPS „Wędrowiec”, Ewangelicki Dom Opieki Ostoja Pokoju Fundacji Diakonii im. Matki Ewy), jak również z zaprzyjaźnionych ośrodków (DPS w Łubiu, DPS nr 2 z Zabrza, DPS z Mysłowic, DPS z Piekar Śląskich).

Alina Popławska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej Dla Dorosłych i organizator wydarzenia, podkreśla aktywność bytomskich seniorów. Jak mówi, zamiast spędzać czas w domach, wolą spotykanie się na takich wydarzeniach jak Bal Seniora. Na balu pojawiają się nie tylko osoby korzystające z usług dziennych domów pomocy społecznej, ale również beneficjenci projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Nastroju dodawała muzyka grana na żywo przez zespół Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół. W programie znalazły się również pokaz taneczny Małgorzaty Wyłupek z agencji artystycznej Guarana Show oraz liczne konkursy z nagrodami.