Spotkanie prezydenta Bytomia z mieszkańcami Miechowic skupione na planach inwestycyjnych i bezpieczeństwie

Podczas spotkania, które odbyło się 11 grudnia, prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz, rozmawiał z mieszkańcami Miechowic na temat różnych kwestii. Główne tematy to bezpieczeństwo na drogach, plany budowy linii tramwajowej do Miechowic oraz plany remontu ulicy Nickla. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 28 w Łagiewnikach, przy ul. Armii Krajowej 40.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 54 w Miechowicach, mieszkańcy mieli możliwość zapytać o wiele spraw dotyczących ich dzielnicy. Pytania dotyczyły m.in. planowanej przebudowy ulicy Nickla, nowego dworca autobusowego w centrum oraz przyszłych planów zagospodarowania przestrzennego dla Miechowic. Wielu mieszkańców wyraziło swoje obawy dotyczące kwestii bezpieczeństwa na drogach w rejonie przystanku na Placu Szpitalnym i przystanku przy ul. Stolarzowickiej. Ponadto, zwrócono uwagę na konieczność częstszego odśnieżania przejść dla pieszych. Pytania dotyczyły również budowy nowego basenu w Bytomiu i upamiętnienia księdza Norberta Bończyka, znanego lokalnego działacza.

Prezydent Wołosz podkreślił również inwestycje zrealizowane w Miechowicach, w tym budowę nowego placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 58 oraz parkingi. Koszt tych inwestycji wyniósł 13,3 mln zł i został dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ważnym elementem spotkania było omówienie rewitalizacji Parku Ludowego, gdzie postawiono 171 nowych latarni oraz nowe ławki i kosze na śmieci. Powstała również siłownia na świeżym powietrzu i nowy plac zabaw. Projekt ten jest częścią większego planu „Stworzenia przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Bytomia – etap II”, który otrzymał dofinansowanie z UE.

Podczas spotkania poruszono również temat inwestycji finansowanych z Budżetu Obywatelskiego. W ramach #BO_Bytom 2022 powstał Extreme Park Grizzly, a także projekty Bytom Aktywne Miasto I i II. Pierwszy projekt to modernizacja auli w SP 33 i utworzenie sali judo, treningu funkcjonalnego i gimnastyki. Drugi projekt obejmuje odnowienie boiska wielofunkcyjnego na terenie samej szkoły. Ponadto, w ramach #BO_Bytom realizowany jest również projekt „Stawiamy na łapy – bytomska oaza dla zwierząt”, który zakłada renovację schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Na koniec prezydent Wołosz mówił o planowanych inwestycjach w Miechowicach w najbliższym czasie. Wśród nich są remont dachu w Szkole Podstawowej nr 54, przebudowa ul. Nickla i kanalizacji deszczowej przy tej ulicy oraz ul. Relaksowej. Planowana jest również modernizacja dziewięciu dróg na osiedlu domków fińskich. Na listę planowanych inwestycji trafiła też modernizacja energetyczna budynków DPS Wędrowiec w Bytomiu.