Sportowcy z Bytomia otrzymają stypendia. Budżet na ten cel to ponad 300 tysięcy złotych

W tym roku, 139 sportowców, którzy mieszkają lub trenują w Bytomiu, zostanie nagrodzonych stypendiami. Miejskie fundusze przeznaczone na tę inicjatywę wynoszą ponad 308 tys. zł. Wprowadzenie tego systemu planowane jest na okres od marca do grudnia 2024.

W gronie stypendystów znajdą się utalentowani sportowcy, tacy jak Michał Sowa, zdobywca tytułu mistrza świata w drużynowej dyscyplinie karate fudokan reprezentujący klub MUKS Bytom oraz Maria Wysogląd, która również uprawia karate fudokan i ma tytuł wicemistrzyni świata z tego samego klubu. Na liście laureatów znalazł się także Karol Pietruszka, który zdobył drugie miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, a razem z nim Jakub Kozłowski, który zajął trzecie miejsce w tej samej rywalizacji. Ponadto, stypendium otrzyma Paulina Dziopa – zwyciężczyni Pucharu Europy w dżudo z Czarnych Bytom oraz Dominik Majkowski, który zdobył trzecie miejsce w tej samej imprezie. Wśród stypendystów jest także Anna Popławska, zdobywczyni drugiego miejsca w Mistrzostwach Europy w drużynowym karate tradycyjnym.

Stypendia trafią również do sportowców trenujących hokej w klubie BS Polonia Bytom, łucznictwo w Czarnej Strzale Bytom, tenis ziemny w Górniku Bytom oraz piłkę wodną w WTS Polonia Bytom. Ogółem, 139 zawodników i zawodniczek skorzysta ze stypendiów.

Na realizację programu stypendialnego miasto przeznaczyło ponad 308 tysięcy złotych.