Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Bytomiu: Policja apeluje o ostrożność

Tragiczne zdarzenie na przejściu dla pieszych wywołało wzmożoną czujność wśród bytomskiej policji, która obecnie prowadzi postępowanie mające na celu zrozumienie przyczyn i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło. 84-letni mężczyzna został potrącony przez samochód marki Mitsubishi, którym kierował 40-latek. Niestety, staruszek nie przeżył.

Ta straszna sytuacja miała miejsce w piątek, dokładnie o godzinie 17.45, na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. Mężczyzna kierujący samochodem Mitsubishi uderzył w starszego pieszego, który przechodził przez przejście bez sygnalizacji świetlnej. W wyniku odniesionych obrażeń 84-latek poniósł śmierć. Policja intensywnie pracuje nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów tego tragicznego zdarzenia i wezwała wszystkich do zachowania ostrożności.

Bezpieczeństwo na drogach to priorytet. Wszyscy powinniśmy być szczególnie ostrożni, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Kiedy zapada ciemność, a nawierzchnia staje się śliska, droga hamowania samochodu wydłuża się, a widoczność jest utrudniona. Kierowcy powinni pamiętać, że piesi są w ruchu drogowym najbardziej narażeni na skutki zderzenia i dlatego powinni zawsze zwalniać, szczególnie w rejonach o intensywnym ruchu pieszym.

Piesi również powinni pamiętać o ostrożności. Mogą być niewidoczni dla kierowców lub ci mogą nie zdążyć wyhamować. Należy zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania, nosić elementy odblaskowe i przed wejściem na jezdnię upewnić się, że są zauważeni przez kierowców i mogą bezpiecznie przejść przez drogę.