Siódma edycja konferencji poświęconej promocji zdrowia i profilaktyki w Szpitalu Specjalistycznym nr 2

Szpital Specjalistyczny nr 2 ma zaszczyt już siódmy raz zorganizować konferencję, która ma na celu propagowanie postaw prozdrowotnych i zwrócenie uwagi na znaczenie profilaktyki. Zgromadzenie zaplanowano na wtorek, 7 maja, a rozpocznie się o godzinie 9:30. Miejsce spotkania to sala sesyjna Urzędu Miejskiego znajdująca się przy ulicy Parkowej 2. Kluczowym tematem tegorocznego zgromadzenia jest „Zdrowa bytomianka”.

W związku z wyżej wymienionym motywem głównym konferencji, zaproszeni specjaliści przygotowali serię wykładów skoncentrowanych na zagadnieniach dotyczących zdrowia kobiet. Na prelekcje można liczyć od profesor dr hab. Anity Olejek, która omówi kwestię samokontroli zdrowia, oraz od dyrektorki Szpitala Specjalistycznego nr 2 Kornelii Cieśli, która przedstawi temat neuroterapii.

W tym dniu możemy także oczekiwać na prezentacje dr n. med. Mateusza Zamłyńskiego (na temat cięcia cesarskiego – plusy i minusy), kosmetolożki Agnieszki Libery (na temat wpływu masażu twarzy na cały organizm), położnej Doroty Siebiaty-Tomczyk (na temat stresu towarzyszącego pacjentkom podczas pobytu w szpitalu) oraz trenera Mateusza Szukały (na temat powrotu do formy po ciąży).

Wszystkie wykłady odbędą się pomiędzy godziną 9:30 a 12:30. Częścią konferencji będzie również wernisaż prac malarskich studentek Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie urozmaici występ saksofonisty Tomasza Kołakowskiego oraz koncert młodych muzyków ze szkoły muzycznej.

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Mamy przyjemność poinformować, że udział w konferencji jest bezpłatny.