Silny wstrząs na Śląsku. Czuć było również w Bytomiu

Pod koniec kwietnia, a dokładniej w czwartek, dnia 28 kwietnia odczuwalny był wstrząs w wielu miejscowościach na terenie Śląska. Również w Bytomiu mieszkańcy niektórych budynków skarżyli się na zakołysanie budynkami. Oprócz tego zakołysało również budynkami w innych miejscowościach na terenie województwa śląskiego, a w tym m.on. w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu oraz Chorzowie.

Wstrząs na kopalni Bobrek w Bytomiu

Według informacji, które można uzyskać na ten moment, do wstrząsu doszło najprawdopodobniej na bytomskiej kopalni Bobrek. Do wstrząsu miało dojść na poziomie 726. W wyniku wstrząsu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Co do magnitudy wstrząsu, to na jednej ze stron zajmujących się tym tematem możemy przeczytać, że wynosiła ona prawdopodobnie 3.1. Bez wątpienia wstrząs, do którego doszło w kopalni Bobrek w Bytomiu w czwartek, dnia 28 kwietnia mniej więcej o godzinie 22:12 to jeden z najmocniejszych wstrząsów, do którego doszło w ostatnim czasie na terenie śląskiego województwa.

Informacje od jednej z czytelniczek regionalnego portalu związanego z miejscowością Bytom

Pierwszego dnia pojawiało się sporo sprzecznych informacji co do wstrząsu, który miał miejsce na terenie Bytomia i okolicznych miejscowości w województwie śląskim. Na szczęście pojawiały się również nieco bardziej sprawdzone informacje. Jedna z czytelniczek pewnego portalu regionalnego dotyczącego Bytomia dodała, że w ciągu godziny zarejestrowano tam nie jeden, lecz dwa wstrząsy. Natychmiastowo wszyscy znajdujący się na terenie Kopalni Bobrek zostali wycofani. W wyniku obu wstrząsów nikt nie odniósł obrażeń. Jak zaznaczyła czytelniczka, w piątek dnia 30 kwietnia miała tam odbyć się kontrola, aby dokładniej przyjrzeć się sprawie.