Seniorce nie ustąpiono pierwszeństwa na przejściu dla pieszych: potrącił ją autobus

W poniedziałkowe popołudnie 30 października, na ulicach Mysłowic wydarzył się niebezpieczny incydent, którego główna ofiara to senior. Kierujący autobusem miejskim linii M13 nie zastosował się do zasady pierwszeństwa, co doprowadziło do zderzenia z kobietą przechodzącą prawidłowo przez jezdnię. Poszkodowana, starsza osoba, została następnie przewieziona do szpitala.

Tragiczny wypadek miał miejsce po południu, tuż po 12:00. W tych godzinach, 80-letnia kobieta bezpiecznie przekraczała przejście dla pieszych, które znajduje się na ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach.

Jednakże, mężczyzna sterujący autobusem miejskim niestety nie przestrzegał zasad ruchu drogowego, ignorując sygnalizację świecącą na zielono dla kobiety. W rezultacie doszło do tragicznego incydentu – 80-latka została potrącona. Poszkodowana kobieta z Mysłowic, która doznała urazu stopy, musiała zostać natychmiastowo przewieziona do szpitala. Kierowcy autobusu, 64-letniemu mężczyźnie, natychmiast po zdarzeniu zatrzymano prawo jazdy – informuje śląska policja.

Aktualnie, funkcjonariusze policji intensywnie pracują nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów i okoliczności tego niefortunnego zdarzenia.