Rozstrzygnięty przetarg na park do street workoutu

Obok nowego lodowiska, które znajduje się przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu ma powstać nowoczesne rolkowisko wraz z dwutorową bieżnią, parkiem do street workoutu oraz boisko wielofunkcyjne. Wartą 3 miliony złotych inwestycję ma wykonać wybrane w przetargu konsorcjum dwóch firm.   

Budowa rolkowiska w Bytomiu

Miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dzięki czemu jeszcze w tym roku mają powstać dwie inwestycje przy ulicy Pułaskiego. Pierwszą z nich jest wodny plac zabaw w Parku Kachla, a drugi to rolkowisko. 

Budowę rolkowiska wraz z pozostałymi elementami podzielono na dwa etapy. Pierwszym z nich jest wyłonienie w przetargu wykonawcy, którego zadaniem będzie wykonanie i opracowanie projektowej dokumentacji, projektu budowlanego, a także będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę, oraz właściwe administracyjne decyzje. W kolejnej – drugiej kolejności wykonawca musi podjąć się robót budowalnych na podstawie opracowanej oraz zaakceptowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji dokumentacji projektowej. Czas dwóch firm tj. Meritum Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sk oraz partner firma Maciej Chowan na wykonanie tych dwóch etapów inwestycji rolkowiska jest wyznaczony do 30 listopada 2021 roku. 

Kolejna sportowa inwestycja w Bytomiu

Rolkowisko ma mieć szerokość minimum 4 metry, a obok niego w ramach wykonywanej inwestycji powstanie wielofunkcyjne boisko o tartanowej nawierzchni. Ma mieć ono wymiary 40 na 20 metrów. Oprócz tego zrealizowany zostanie park do  street workoutu, gry w szafy, stoły do ping-ponga oraz bieżnia dwutorowa. Inwestycja, jaka powstanie ma zostać oświetlona, ogrodzona oaz wyposażona w ławki, piłkochwyty oraz zaplecze sanitarno – gospodarcze. Na potrzeby nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów powstanie parking, z którego będą mogli skorzystać klienci rolkowiska oraz obiektów mu towarzyszących.