Rozpoczęcie sezonu motocyklowego organizowane przez Klub Invaders MC Poland na Rynku w Bytomiu

Nadchodzi okres, na który z utęsknieniem czekają wszystkie osoby uwielbiające dwukołowe pojazdy, bowiem zbliża się moment rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Klub Invaders MC Poland ma zamiar zainaugurować go spektakularnym wydarzeniem na bytomskim Rynku.

Wielkie otwarcie sezonu motocyklowego w Bytomiu odbędzie się 20 kwietnia, w sobotę. Spotkanie wszystkich uczestników planowane jest na godzinę 10:00 na Rynku. Stamtąd, około 60 minut później, motocykliści wyruszą na paradę, której trasa poprowadzi przez ulice miasta – przemierzą Śródmieście, Rozbark, Arki Bożka, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek oraz Karb i powrócą na główny plac Bytomia. Natomiast o godzinie 12:30 zaplanowano Poker Run – rekreacyjny przejazd motocyklowy z elementami orientacji terenowej.

Na bytomskim Rynku pojawią się liczne atrakcje dla publiczności. Podczas imprezy zaprezentują się cztery rockowe zespoły: Rock’N’Roll Rebels, Okruszek Nie ma szans, The Tree i Kamastruna. Na uczestników wydarzenia czekają również symulatory motoryzacyjne, dmuchańce dla najmłodszych – udostępnione bezpłatnie, animacje dla dzieci i dorosłych oraz gokarty. W programie nie zabraknie pokazów ratownictwa medycznego i drogowego, prezentacji sztuk walki w wykonaniu judoków z klubu Czarni Bytom, pokazów trialu rowerowego i motocyklowego oraz występu mażoretek z grupy Charms.

Wydarzenie otwierające sezon motocyklowy zostanie połączone z kolejną odsłoną akcji Motoserce. Między 10:00 a 15:00 na Rynku pojawi się specjalny ambulans, gdzie każda osoba będzie mogła oddać krew. Dla dawców przewidziano ciekawe nagrody.

Akcja Motoserce jest organizowana na terenie całego kraju od 2009 roku przez wiele klubów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W ciągu tych wszystkich lat udało się zebrać imponującą ilość krwi – aż 38 367 litrów.