Rolkowisko w Bytomiu – rozstrzygnięto przetarg na budowę

Rozstrzygnięto przetarg publiczny na budowę nowego rolkowiska w Bytomiu. Ma ono stanąć w miejscu pustego placu, stanowiąc atrakcyjny teren rekreacyjny dla mieszkańców. Ośrodek Sportu i Rekreacji, odpowiedzialny za koordynację przebiegu prac, zapewnia, że jeszcze w tym roku przy ul. Pułaskiego będzie można udać się na rolki. W artykule przybliżamy szczegóły tej sprawy. 

Teren rekreacyjny z rolkowiskiem 

Bytom mocno inwestuje w rozwój zaplecza sportowego w mieście. W tym roku władze zdecydowały się przeznaczyć ponad 30 mln zł na inwestycje w tym kierunku. W planach jest budowa nowoczesnej hali lodowiska, wodnego placu zabaw dla dzieci i dorosłych, boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Rozbarku wraz z pełnym zapleczem treningowym przy ulicy Piłkarskiej. Otwarte rolkowisko, na które czekają mieszkańcu Bytomia, ma powstać w centrum przy ul. Pułaskiego w miejscu pustego placu. Obiekt będzie znajdować się w sąsiedztwie hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów.  Projekt, który wygrał przetarg, będzie wart około 3 mln zł. Inwestycję budowy rolkowiska w Bytomiu zrealizuje Konsorcjum dwóch firm, którego liderem jest Meritum Grupa Budowlana. 

Na terenie obok rolkowiska powstanie także wielofunkcyjne boisko o wymiarach 20 × 40 metrów z tartanową nawierzchnią. W planach przewidziano także park do street workoutu, dwutorową bieżnię dla biegaczy, stoły do gry w ping-ponga oraz szachy. Cały obiekt zostanie ogrodzony i oświetlony, wyposażony w ławki oraz zaplecze sanitarno-gospodarcze. Będzie to doskonałe miejsce do różnorodnych aktywności sportowych dla dzieci i dorosłych. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji – atrakcyjna oferta mieszkańców Bytomia

Bez wątpienia warto śledzić postęp prac, ponieważ w Bytomiu będzie dużo się działo w kolejnych miesiącach. Władze miasta informuję, że część z planowanych inwestycji będzie zrealizowana i oddana do użytku publicznego jeszcze w tym roku. Jednak na efekty wszystkich przedsięwzięć trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

Prezydent miasta Mariusz Wołosz wyjaśnił w wypowiedzi, że budowa wodnego placu zabaw w Parku Kachla oraz szerokiego rolkowiska przy ul. Pułaskiej zostaną zrealizowane w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mieszkańcy zgłaszali te pomysły w projektach do budżetu obywatelskiego. Choć nie uzyskały wystarczającej liczby głosów, rada miasta uznała, że warto te przedsięwzięcia zrealizować. Jeszcze w tym roku bytomianie będą mogli skorzystać z nowych atrakcji sportowych w swoim mieście.  Przewidywany termin oddania rolkowiska to 30 listopada 2021.