Rezultaty Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego – oto projekty, które zyskają finansowanie!

W tym roku w Bytomiu rekordowa liczba mieszkańców wzięła udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. Liczbę głosów oszacowano na blisko 40 tysięcy, co pokazuje, że zainteresowanie budżetem obywatelskim jest coraz większe. Z ogólnej liczby mieszkańców miasta, do urn poszło około 22 tysiące osób. Na liście do wyboru znalazło się 42 propozycje, spośród których do realizacji trafiło 12 inicjatyw. Wybrano jeden projekt z puli od 500 tys. zł do 2 mln zł oraz jedenaście inicjatyw z puli poniżej 500 tys. zł. Oficjalne ogłoszenie wyników przez Mariusza Wołosza, prezydenta miasta miało miejsce 19 października 2023 roku.

Budżet Obywatelski w Bytomiu jest coraz bardziej popularny wśród mieszkańców, co potwierdza tegoroczny rekord frekwencyjny. Wyniki głosowania zostały zaprezentowane w Biurze Promocji Miasta znajdującym się przy miejscowym Rynku dnia 19 października 2023 r., gdzie ogłoszono, że zostanie zrealizowanych 12 projektów wybranych przez bytomian i bytomianki.

– Frekwencyjny rekord tegorocznego głosowania to dowód, że mieszkańcy Bytomia wierzą w swoje realne wpływy na inwestycje w mieście. Jest mi niezmiernie miło podziękować wnioskodawcom za ich zaangażowanie w proces twórczy i promocję swoich projektów, a także wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu – powiedział prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

W tym roku górą wśród propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego jest inicjatywa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu pod nazwą „Stawiamy na łapy – bytomska oaza dla zwierząt”. Ten projekt znalazł się w puli inicjatyw o wartości powyżej 500 tys. zł. Planowane są prace modernizacyjne schroniska z wydzieleniem przestrzeni dla małych zwierząt, a koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na prawie 2 mln zł. Projekt zdobył poparcie 6246 mieszkańców Bytomia.