Remont na ulicy Dworcowej trwa pełną parą. Jak przebiegają prace remontowe?

Ulica Dworcowa w Śródmieściu Bytomia w końcu doczekała się rewitalizacji. Ekipa wykonująca prace nie przebiera i już teraz prowadzi intensywne prace remontowe. Obecnie cała droga jest zablokowana i rozkopana, a oprócz remontu nawierzchni prowadzone są również prace modernizacyjne przy elewacji tamtejszych budynków.

Postęp prac remontowych na ulicy Dworcowej w Bytomiu

Przypomnijmy, że inwestycję remontu ulicy Dworcowej w Bytomiu wykonuje firma HUCZ Sp. z o.o. Prace prowadzone na odcinku od placu Michała Wolskiego do ulicy Moniuszki. W ramach inwestycji prowadzone są zarówno prace przy nawierzchni ulicy, remontu elewacji budynków, czy też roboty dotyczące budowy muru oporowego i schodów przy placu od strony placu Wolskiego.

Podobne prace remontowe dotyczące modernizacji nawierzchni drogowej trwają w całej Polsce. Warunki zimowe nie szczędziły polskich dróg. Podobnie jest w Wejherowie, gdzie również trwają prace remontowe po zimie.

Częściowe wyłączenia ulicy Dworcowej z ruchu

W wyniku prowadzonych prac mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w przemieszczaniu się na tamtych terenach. Przykładowo od 23 lutego nieczynny będzie wjazd znajdujący się między obiektami przy ulicy Dworcowej 33 i 35. Dla mieszkańców mieszkających w budynkach po stronie nieparzystej zostanie również stworzona specjalna ścieżka, aby mogli oni się swobodnie poruszać.

Zgodnie z harmonogramem prac wiemy już, że od dnia 28 lutego do dnia 4 marca będą prowadzone prace związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni, które będą odbywać się przy obiektach na ulicy Dworcowej od 31 do 33.

Ograniczenia dla pojazdów i dla mieszkańców ulicy Dworcowej będą niestety trwać niemal przez cały okres remontu. Wyjątkiem będzie jedynie ruch pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów należących do firm wywozu komunalnych odpadów. Przejazd ulicą Dworcową dostępny będzie również dla samochodów zaopatrzenia. Przypomnijmy, że na szczęście na czas remontu mieszkańcy ulicy Dworcowej mają zapewnione dodatkowe miejsca parkingowe na ulicach sąsiednich oraz okolicznych parkingach.