Pustostan w Bytomiu: Zniszczenia na ul. Piekarskiej po zawaleniu się ściany

Ściana opuszczonego budynku gospodarczego na ulicy Piekarskiej w Bytomiu niespodziewanie runęła. Zdarzenie miało miejsce 7 lutego, w środku tygodnia, około godziny 11:00 rano. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar ani rannych.

Z informacji podanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wynika, że na miejsce natychmiast skierowano kilkanaście jednostek straży pożarnej. Ich priorytetem było zabezpieczanie miejsca zdarzenia i ewentualne poszukiwanie osób, które mogłyby znajdować się pod gruzami.

Na miejscu pojawił się również specjalistyczny oddział ratowników z psami wyszkolonymi do poszukiwań w gruzowiskach. Przeprowadzili oni dokładne przeszukanie terenu. Na szczęście, nie odnaleziono żadnych poszkodowanych, co jest poniekąd dowodem na fakt, że budynek był faktycznie pusty i opuszczony.

Akcja służb ratunkowych zakończyła się około godziny 14:00. Strażacy i policjanci pracowali przez trzy godziny, aby upewnić się, że nikt nie ucierpiał w wyniku zawalenia się ściany budynku.