Przy ulicy Miarki w Bytomiu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu

Dosyć spore zmiany w organizacji ruchu będą miał miejsce przy ulicy Miarki w Bytomiu. Już od połowy września są tam planowane spore zmiany. Wprowadzenie zmian ma na celu usprawnienie ruchu na całym odcinku drogi. Zaznaczmy, że zmiana organizacji ruchu na tej drodze jest wynikiem prowadzonych tam w ostatnim czasie badań ruchu oraz wielu rozmów w mieszkańcami.

Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu przy ulicy Miarki w Bytomiu?

Mieszkańcy, którzy regularnie poruszają się drogą przy ulicy Miarki z pewnością wiedzą, że pomimo sporej dostępnej przestrzeni, to jednak organizacja ruchu nie jest tam najlepiej przemyślana. Na szczęście już niedługo się to zmieni, ponieważ od połowy września mają zostać wprowadzone zmiany, dzięki którym ruch powinien odbywać się zdecydowanie płynniej.

Przede wszystkim na jednym z odcinków drogi, jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa. Oprócz tego zmieni się nieco tor jazdy samochodów, a ponadto pojawi się nowe przejście dla pieszych oraz nowa droga rowerowa. Dodajmy, że przy ulicy Miarki w końcu pojawią się także dodatkowe miejsca parkingowe. Takie zmiany w teorii powinny znacznie usprawnić ruch w tej okolicy. Jednak jak będzie w praktyce, to przekonamy się o tym już od około połowy września.