Przebudowa ulicy Piekarskiej w Bytomiu dobiegła końca: powrót tramwajów na horyzoncie

W Bytomiu zakończyły się prace remontowe na ulicy Piekarskiej. Na skutek tego, możliwe stało się przeprowadzenie pierwszych jazd testowych tramwajów – tę informację przekazał w środę samorząd miejski. Ulica ta ma niepowtarzalne miejsce w kraju, ponieważ jeszcze niedawno jedynymi pojazdami kursującymi po 1350-metrowej trasie linii nr 38 były zabytkowe tramwaje typu N.

Znana ulica Piekarska, ze swoim niepowtarzalnym klimatem dodawanym przez te historyczne tramwaje, była w ostatnich latach w stanie znacznego zniszczenia. Prace modernizacyjne były możliwe dzięki współpracy między Tramwajami Śląskimi SA a gminą Bytom, której reprezentantami byli Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Samorząd Bytomia poinformował w środę o zakończeniu przebudowy ulicy Piekarskiej. „Za nami już pierwszy techniczny przejazd po nowo wyremontowanym torowisku, który zakończył się sukcesem. Teraz czas na przywrócenie ruchu tramwajowego na popularnej linii +38+, która niebawem powróci na swoje tory” – poinformował Urząd Miasta, sugerując, że szczegółowe informacje zostaną przekazane w piątek przez władze miasta i Tramwaje Śląskie.