Przebudowa hali peronowej dworca PKP. Utrudnienia dla pieszych

Osoby, które regularnie poruszały się tunelem zachodnim, którzy pozwalał przejść z bytomskiego Śródmieścia do Zamłynia, muszą zmagać się teraz z pewnymi trudnościami. Wszystko za sprawą zamknięcia tunelu zachodniego z powodu przebudowy hali peronowej dworca PKP. W wyniku prowadzonych tam prac, przejście przez tunel zachodni musiało zostać zamknięte. Na szczęście wyznaczono nowe przejście, z którego mogą korzystać piesi.

Prace przy hali peronowej dworca PKP

W ostatnim czasie rozpoczęły się prace na terenie hali peronowej. Z tego względu PKP PLK zmuszone zostało do zamknięcia tunelu zachodniego, który łączył bytomskie Śródmieście oraz Zamłynie. Dokładniej połączenie pozwalało przemieścić się pomiędzy ulicą Zabrzańską a placem Wolskiego. Na szczęście piesi nie zostali z zamkniętym tunelem zachodnim bez rozwiązania. Okazało się, że przedstawiciele PKP PLK przygotowali dodatkowe przejście dla pieszych. Jest ono dostępne od strony dworca autobusowego przy placu Wolskiego.

Teraz, aby pokonać trasę z Placu Wolskiego do ulicy Zabrzańskiej, należy przejść przez torowisko. Nowe przejście przechodzi właśnie przez tory. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu można tymczasowo poruszać się bez problemów w tym regionie. Dodajmy, że to przejście łączy także autobusowy dworzec znajdujący się przy placu Wolskiego z ulicą Zabrzańską oraz z V peronem, który jest tymczasowo dostępny. To właśnie z peronu V odjeżdżają pociągi na trasie Bytom-Gliwice. Dzięki tymczasowemu przejściu można także przedostać się na przystanek tramwajowy, który znajduje się w Zamłyniu.