Program tegorocznego Fajeru w Bytomiu już jest dostępny

Na placu Sobieskiego w Bytomiu, 9 września tego roku odbędzie się coroczny festiwal organizacji pozarządowych – Fajer. To wydarzenie zamieni tegoroczne miejsce obchodów w ogromną platformę, na której lokalne organizacje pozarządowe będą miały okazję prezentować swoją szeroką gamę ofert. W ramach festiwalu zaplanowano również szereg warsztatów, spotkań, dyskusji oraz wystąpień.

Lokalne organizacje pozarządowe z Bytomia we współpracy z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz miastem Bytom przygotowują się do kolejnej edycji festiwalu. Celem jest nie tylko wspólne świętowanie, ale także zbliżenie społeczności i możliwość lepszego poznania się jej członków.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji wydarzenia, zainteresowane osoby będą miały dużo do wyboru. Około 40 organizacji pozarządowych działających w Bytomiu przygotuje swoje stoiska prezentacyjne.

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości na placu Sobieskiego będzie miało formę spektaklu wystawionego przez grupę O!Teatr. Sztuka pod tytułem „Bajka o gajowym Chrobotku” została specjalnie skierowana do młodszej publiczności. Po spektaklu nadszedł czas na zabawę z Master Peace Poland.

Kolejnym punktem programu będą pokazy przygotowane przez uczniów Bytomskiego Ogniska Artystycznego, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców w Bytomiu oraz Chóru Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przez cały czas trwania festiwalu dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju animacjach i warsztatach, takich jak gimnastyka czy zajęcia kreatywne. Organizatorzy przewidzieli także prezentację pojazdów zabytkowych oraz sprzętu strażackiego. Na tarasie lokalu odbędą się interesujące spotkania i dyskusje.