Prezydent Bytomia i lokalna społeczność aktywnie włączają się w akcję Szlachetna Paczka

W Bytomiu, pod przewodnictwem prezydenta miasta Mariusza Wołosza, po raz kolejny zorganizowano wsparcie dla inicjatywy Szlachetna Paczka. W sobotę, prezydent wraz z zarządem miasta osobiście dostarczyli paczki do magazynu znajdującego się w Lokalu w Bytomiu, skąd zostaną one rozesłane do rodziny w potrzebie.

Szlachetna Paczka to krajowa inicjatywa pomocy społecznej prowadzona przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Głównym celem tego programu jest dostarczenie pomocy materialnej i psychologicznej rodzinom i osobom doświadczającym trudności życiowych. Program jest możliwy dzięki wkładowi pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy na terenie całego kraju.

Akcja Szlachetna Paczka jest również realizowana w Bytomiu. W tym roku wiele podmiotów, zarówno firm jak i osób prywatnych, zaangażowało się w działania na rzecz akcji. Wśród tych, którzy przygotowali paczki, znalazły się m.in.: Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Polonia Bytom, szkoły i przedszkola z Bytomia oraz lokalni przedsiębiorcy. W tym roku, 74 rodziny z Bytomia otrzymają niezbędne dary. Około 30 wolontariuszy będzie uczestniczyć w procesie realizacji akcji.

Podczas tzw. Weekendu Cudów, paczki są wręczane rodzinom. Średnio, do każdej z rodzin trafia od 10 do 30 paczek. Ich zawartość jest zależna od konkretnych potrzeb rodziny – mogą to być artykuły spożywcze, środki czystości, odzież, pościel, ręczniki czy materiały szkolne, ale także sprzęt AGD, elektroniczny, meble, łóżka czy opał.

Warto podkreślić szczególną rolę lokalnych przedsiębiorców w organizacji tej akcji. To dzięki nim, oprócz przygotowywania paczek, wolontariusze biorący udział w Weekendzie Cudów mogą liczyć na ciepłe posiłki oraz napoje takie jak kawa czy herbata.