Prezydent Bytomia gratuluje zawodnikom klubu Taekwon-do za ich osiągnięcia

W Bytomskim Sportowym Klubie Taekwon-do „Sonso”, sportowcy doskonale poradzili sobie w renomowanych imprezach. 14 listopada, prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz, osobiście skierował swoje gratulacje w stronę Karola Pietruszki, Tomasza Stempniaka, Jakuba Kozłowskiego oraz prezesowi klubu – Krzysztofowi Klosce.

Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Master Cup miał miejsce w Ciechanowie w dniach od 20 do 22 października. Uczestnicy z Bytomia zdobyli siedem medali, w tym aż trzy były złote. W pierwszym dniu rywalizacji juniorów, Tomek Stempniak zasłużenie zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju, zdobywając złoto w walce w kategorii do 70kg oraz złoto w konkurencji technik specjalnych. Jakub Kozłowski z kolei zdobył brązowe medale w walkach powyżej 75 kg i technikach specjalnych.

W drugim dniu rozgrywek, gdzie seniorzy rywalizowali ze sobą, Karol Pietruszka pokonał wszystkich rywali w konkurencji układów formalnych (kategoria III-VI Dan), dzięki czemu zdobył złoty medal. Tomek Stempniak, nie spoczywając na laurach, zdobył brązowy medal w układach formalnych dla stopni uczniowskich oraz brąz w technikach specjalnych.