Poznaliśmy zawodników, którzy wystąpią w tenisowym finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski

Daniel Michalski oraz Jan Zieliński wystąpią w sobotnim finale singla mężczyzn Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie w poprzednich etapach turnieju i dzięki pokonaniu swoich półfinałowych rywali w piątek, już niedługo zmierzą się w meczu finałowym.

Zwycięzcy półfinałów spotkają się w wielkim finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski, a pierwszym z nich jest Daniel Michalski

Obaj zawodnicy, którzy zmierzą się w sobotnim finale singla mężczyzn pokonali swoich rywali w piątkowych spotkaniach półfinałowych. Jako pierwszy w finale zameldował się Daniel Michalski, a więc zawodnik rozstawiony z numerem drugim. W półfinale pokonał on Filipa Peliwo. Ten zawodnik był z kolei rozstawiony z numerem cztery. W tym spotkaniu większe emocje mogliśmy doświadczyć tylko w pierwszym secie, którego Michalski wygrał w stosunku 7:6 (3). W drugim secie Daniel Michalski potwierdził swoją dobrą dyspozycję w tym spotkaniu i ten set zakończył się wynikiem 6:3. Ostatecznie Daniel Michalski zameldował się w finale turnieju po pokonaniu Filipa Peliwo 2:0. Pełny skrót tego spotkania znajduje się na stronie sportonline.pl.

Jan Zieliński pokonał Marcela Zielińskiego i zameldował się w finale turnieju

W drugim spotkaniu półfinałowym naprzeciwko siebie stanęło dwóch zawodników o tym samym nazwisku, a więc Jan Zieliński oraz Marcel Zieliński. Warto dodać, że Jan Zieliński to jeden z najlepszych polskich deblistów, z kolei Marcel Zieliński w turnieju wylądował po tym, gdy pokonał przeciwników w ramach eliminacji. W tym meczu półfinałowym kibice również oglądali wyrównane spotkanie, jednak również i tutaj padł wynik 2:0. Lepszym z zawodników okazał się Jan Zieliński, który zwyciężył w pierwszym secie 6:4, a w secie numer dwa 7:5. Z tego powodu Marcel Zieliński musiał pożegnać się z turnieju.

Wielki finał singla mężczyzn Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski zaplanowano już na godzinę 12:30 w sobotę. Na pewno warto obejrzeć to spotkanie, które powinno wszystkim nam zapewnić sporo emocji.