Poznaliśmy budżet miasta Bytom na 2022 rok

W przyszłym roku na terenie Bytomia zostaną zrealizowane kolejne ważne inwestycje dla miasta. Dnia 20 grudnia a posiedzeniu Rady Miejskiej w Bytomiu oficjalnie ustalono przyszłoroczny budżet miasta. Jego wartość wynosi ponad 1 miliard złotych.

Jakie inwestycje zostaną dokonane w Bytomiu?

Przyszłoroczny budżet miasta Bytom już po raz trzeci z rzędu będzie wynosił ponad 1 miliard złotych. To ogromne pieniądze, które mają być mądrze wykorzystane przez rządzących. Planuje oni sporo inwestycji z różnych kategorii.

Ogromny budżet miasta Bytom po raz kolejny zostanie przeznaczony na wszelkiego rodzaju inwestycje w mieście. Przede wszystkim powstanie Miejskie Przedszkole nr 58, a także wielofunkcyjne boisko, które powstanie nieopodal Szkoły Branżowej I Stopnia nr 8 Specjalnej. Oprócz tego obiekt należący do Podstawowej Szkoły Specjalnej nr 2 zostanie poddany pracom termomodernizacyjnym.

Inwestycje drogowe w Bytomiu

W mieście w przyszłym roku przeprowadzone zostaną także liczne inwestycje drogowe. Tutaj pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na remont drogi Dworcowej, a także ulic nieopodal Rynku w Bytomiu. Ponadto zrewitalizowane zostaną budynki mieszczące się w Rozbarku oraz Śródmieściu. Miasto zainwestuje również w przebudowę ulic Matejki, Piłsudskiego, Krakowskiej, a także placu Sobieskiego. Remont ma usprawnić działanie miastowego odwadniania, a skorzystać na tym powinna ulica Piłsudskiego, która regularnie jest zalewana w przypadku większych opadów deszczu.