Pożar w budynku wielorodzinnym. Są ofiary śmiertelne

W niedzielę w godzinach porannych, dnia 13 lutego, doszło do pożaru w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Jałowcowej w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby. W przypadku jednej z nich ratownicy prowadzili resuscytację, jednak nie przyniosła ona skutku.

Pożar obiektu mieszkalnego w bytomskich Łagiewnikach

Mniej więcej o godzinie 9:49 strażacy dostali informację o pożarze, który wybuchł w mieszkaniu jednego z obiektów mieszkalnych przy ulicy Jałowcowej. Na miejscu od razu pojawiło się 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście ogień nie objął pozostałej części budynku, przez co nie było powodów, aby ewakuować inne części budynku wielorodzinnego.

Dwie osoby zginęły w pożarze budynku wielorodzinnego

Niestety, ale podczas przeszukiwania mieszkania i prowadzenia działań gaśniczych znaleziono kobietę, która była już martwa. W mieszkaniu znaleziono również mężczyznę. Ratownicy medyczni od razu zaczęli resustytację mężczyzny, jednak nie przyniosła ona pozytywnego zakończenia. W wyniku pożaru w Łagiewnikach w Bytomiu zmarły dwie osoby. W akcji gaśniczo-ratowniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Jednym z zastępów byli strażacy ochotniczej straży pożarnej. Oprócz tego na miejscu pojawili się również Policja, Prokurator Rejonowy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.