Postęp prac przy budowie nowoczesnego obiektu sportowego

W Bytomiu przy ulicy Piłkarskiej już niedługo powstanie nowoczesny kompleks sportowy. Prace na całe szczęście przebiegają zgodnie z planem. Dzięki temu już niedługo zawodnicy Polonii Bytom będą mogli rozgrywać spotkania na własnym terenie.

Jak przebiegają prace przy budowie nowoczesnego kompleksu sportowego?

Warto dodać, że początek prac przy realizacji tej inwestycji nastąpił jeszcze w lutym tego roku. Oczywiście prace rozpoczęły się od przygotowania terenu pod nowe piłkarskie boisko. Oprócz tego w miejscu tym powstanie także klubowy budynek, no i trybuny. Pod ziemią znalazły się już specjalistyczne kanalizacje deszczowe. W ten sposób obiekt będzie przystosowany do tego, aby ponownie wykorzystywać wody odpadowe. Dodajmy, że w Polsce po raz kolejny widać wzrost inwestycji sportowych. Już niedługo do użytku zostanie oddany nowy stadion w Chełmnie. Jaką będzie nosił nazwę? Warto sprawdzić to w artykule tutaj.

Na ten moment na terenie budowy w Bytomiu jest już wykonany wykop pod klubowy budynek, a także położono już warstwę tzw. chudego betonu. Firma zajmująca się wykonaniem tej inwestycji wykonuje na ten moment prace zbrojeniowe. Wokół boiska znalazły się już także podstawy, które są niezbędne, aby na stadionie mogły stanąć kilkudziesięcio metrowe słupy, które będą oświetlać teren.

Warto dodać, że inwestycja związana z wykonaniem nowoczesnego obiektu sportowego jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Oficjalne zakończenie prac ma nastąpić w pierwszej połowie 2023 roku.