Ponownie pojawi się fotoradar na ulicy Wrocławskiej w Bytomiu

Mieszkańcy Bytomia doskonale wiedzą, że bardzo często na ulicy Wrocławskiej dochodzi do różnych wykroczeń drogowych. Najczęściej poruszający się tam kierowcy łamią przepisy związane z ograniczeniem prędkości. Kiedyś stał tam fotoradar, jednak został on uszkodzony podczas wypadku, do którego doszło w lutym tego roku. Już niebawem pojawi się tam jednak nowy sprzęt.

Nowy fotoradar na ulicy Wrocławskiej w Bytomiu

Jeszcze do lutego tego roku na ulicy Wrocławskiej w Bytomiu znajdował się fotoradar drogowy. Sprzęt był aktywny i dosyć dobrze spełniał swoje zadanie. Niestety, ale w lutym tego roku doszło tam do wypadku, który swoją drogą zakończył się tragicznie. Wskutek tamtejszego zdarzenia drogowego bardzo mocno uszkodzony został także stojący tam fotoradar.

Jak mówił dostawca fotoradarów, sprzęt był w pełni ubezpieczony, przez co firma ubezpieczeniowa musiała dokładnie wyliczyć wartość strat. Sprawa związana z ubezpieczeniem została już zakończona, przez co już niedługo fotoradar powróci na swoje miejsce. Mówi się, że fotoradar przy ulicy Wrocławskiej powinien ponownie stanąć jeszcze do końca października.

Na ulicy Wrocławskiej pojawi się także drugi fotoradar, lecz jedynie w formie testowej

Warto dodać, że w tym miejscu prawdopodobnie staną aż dwa fotoradary. Drugi sprzęt ma być fotoradarem testowym. Tutejsza okolica jest wg producentów fotoradarów niemal idealna do tego, aby testować nowe urządzenia. Dwa pasy na wprost, lewoskręt oraz prawoskręt to idealne warunki do tego, aby przetestować fotoradar.