Ponad 7 tysięcy opakowań z tabletkami jodku potasu trafiło do punktów w mieście

Wybrane punkty w mieście otrzymały opakowania z tabletkami jodku potasu. Do Bytomia trafiło ponad 7 tysięcy opakowań. Ewentualna dystrybucja tabletek odbywać się będzie w szkołach. Do tego celu wyznaczono blisko 30 szkół z całego miasta. Przypomnijmy, że akcja związana z dostarczeniem jodu do polskich miejscowości jest organizowana z powodu zagrożenia radiacyjnego.

Akcja jodowa na terenie całego województwa śląskiego

Nie tylko w Bytomiu dostarczane są tabletki z jodkiem potasu. Również w innych miastach na terenie województwa śląskiego organizowane są miejsca, z których odbywać będzie się ewentualna dystrybucja tabletek z jodkiem potasu. Na terenie województwa śląskiego łącznie będzie aż ponad 6 milionów dawek jodku potasu. Mieszkańcy będą otrzymywać tabletki tylko i wyłącznie w momencie, gdy wystąpi takie zagrożenie.

Szkoły miejscami dystrybucji jodku potasu

W Bytomiu tabletki z jodkiem potasu trafiły do szkół. W ten sposób Bytom jest zabezpieczony przed ewentualnym zagrożeniem radiacyjnym. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych zaznaczają jednak, że jest to działanie prewencyjne, a ewentualne wystąpienie takiego zagrożenia jest naprawdę niskie. Mimo to miasto oraz inne miejscowości na śląsku mają być przygotowane w odpowiedni sposób na każdą ewentualność. Przypomnijmy raz jeszcze, że w Bytomiu tabletki z jodkiem potasu będą wydawane w szkołach na terenie całego miasta.