Połysk srebrnego medalu dla Filipa Jóźwiaka na Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie

Miasteczko Śrem stało się niedawno areną dla Mistrzostw Polski Młodzików w boksie. Filip Jóźwiak, młody zawodnik z Bytomskiej Akademii Boksu, odniósł znaczący sukces, zdobywając srebrny medal w kategorii do 54 kg. W poprzednim roku Filip zapisał swoje nazwisko na liście zwycięzców prestiżowego Memoriału Leszka Błażyńskiego, teraz potwierdził swoją formę, triumfując w czterech z pięciu stoczonych walk.

Bytomska Akademia Boksu wysłała na mistrzostwa w Śremie dwóch swoich reprezentantów. Pierwszym z nich był wspomniany już Filip Jóźwiak, który przechodził przez turniej niczym tornado. Jego pierwszym przeciwnikiem był Alan Romanow, który nie wyszedł do trzeciej rundy, przegrywając walkę przez techniczny nokaut. Kolejnym rywalem był Kajetan Furman z Rzeszowa, którego bytomianin pokonał jednogłośnie 5:0. W ćwierćfinale Filip okazał się lepszy od Patryka Arczewskiego z Mazowsza. Walka o finał zakończona zaszczytnym zwycięstwem nad Jakubem Białasem 4:1, przeprowadziła go do bezpośredniego starcia o złoto. Wielki finał nie poszedł jednak po myśli Jóźwiaka, który musiał ustąpić pola Kewinowi Trukawce.

Drugi reprezentant Bytomskiej Akademii Boksu, Franciszek Wójcik, walczył w kategorii do 42 kg. Po zaciętym pojedynku musiał ulec Krystianowi Jurakowi z Kujawsko-Pomorskiego, przegrywając 1:4 i tym samym kończąc swoją rywalizację na mistrzostwach. Przebieg zawodów oraz postępy zawodników nadzorował doświadczony trener Sylwester Klasa.