Półwiecze małżeńskiej miłości: Jubileusz 50-lecia ślubu w restauracji Świetlik

W mijającą środę, 15 maja, restauracja Świetlik stała się miejscem niezwykłego wydarzenia. To właśnie tam zgromadziły się pary małżeńskie, które pięć dekad temu zdecydowały podzielić swoje życie i powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Ten uroczysty jubileusz zgromadził na sali aż 13 par, które z dumą mogły świętować okrągłe pięćdziesiąte rocznice swojego ślubu.

Świętowanie takiego jubileuszu to nie lada wyczyn, a tych trzynastu par można z pewnością określić mianem małżeńskich długodystansowców. W tym niezwykłym dniu towarzyszyli im najważniejsi ludzie miasta – prezydent Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Michał Staniszewski.

Ceremonia była pełna wzruszeń i radosnych chwil. Parom składano gratulacje za te lata wspólnego pożycia i wręczano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród laureatów znaleźli się: Stanisław Chobot, Danuta i Edmund Chrzanowie, Irena i Jan Gawliczkowie, Helena i Jan Hodorowie, Róża i Jerzy Kapicowie, Wanda i Roman Koczubikowie, Kornelia i Stanisław Krążyńscy, Teresa i Marian Nawrotowie, Jadwiga i Janusz Paluszkowie, Urszula Sobiegała, Dorota i Henryk Wilkowie, Krystyna i Jerzy Zabroccy oraz Wiesława i Tadeusz Zomerfeldowie.