Polonia Bytom z nadziejami przed nowym sezonem

6 lipca, a więc we wtorek piłkarze Polonii Bytom spotkają się po raz pierwszy po przerwie. To właśnie tego dnia oficjalnie rozpoczynają się przygotowania do kolejnego sezonu piłkarskiego. Na początek piłkarze przejdą kompleksowe testy motoryczne. W sezonie 2021/2022 miejscowi piłkarze będą walczyć w rozgrywkach III ligi. Pierwszy sparing zespołu zaplanowano na 10 lipca. Rywalem piłkarzy z Bytomia będzie zespół LKS Bełk.

Jaki będzie nadchodzący sezon dla drużyny z Bytomia?

Drużyna Polonii Bytom jak co roku marzy o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym sezonie zespół przystąpi do rozgrywek bez Marcina Lachowskiego oraz Wojciecha Mróz. Zakończyli oni swoje przygody piłkarskie już w ostatnim meczu zeszłego sezonu 2020/2021, w którym rywalem Polonii był zespół Stali Brzeg.

Oprócz wymienionych zawodników, w koszulce Polonii Bytom nie wystąpi także Filip Żagiel. Zawodnik przeniósł się do Ruchu Chorzów. Dla zespołu z Bytomia strata skrzydłowego może dosyć problematyczna. Jednak w przedsezonowych sparingach powinniśmy mniej więcej zobaczyć jak trener poradzi sobie z ułożeniem drużyny bez zawodników, którzy odeszli po zeszłym sezonie.

Sparingi przedsezonowe Polonii Bytom

Polonia opublikowała już plan sparingów przedsezonowych. Oprócz wymienionego wcześniej sparingu z LKS Bełk, który odbędzie się 10 lipca, zawodnicy rozegrają jeszcze cztery spotkania sparignowe. 14 lipca ich rywalem będzie Szczakowianka Jaworzno. 17 lipca Polonia podejmie Wieczystą Kraków. 24 lipca zawodnicy Polonii staną naprzeciw Hutnika Kraków. Z kolei zwieńczeniem okresu sparingowego będzie mecz z Góralem Żywiec.

Kibice miejscowej Polonii z pewnością są pozytywnie nastawieni do zbliżających się rozgrywek III ligi piłki nożnej. Kto wie, być może sezon 2021/2022 będzie właśnie tym, w którym Polonia Bytom awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. Rozegranie sparingów przedsezonowych na pewno powinno dać kibicom oraz wszystkim zainteresowanym odpowiedź na pytanie dotyczące tego, na co stać w przyszłym sezonie drużynę z Bytomia.