Policjantom udało się uratować 37-letnią kobietę, która chciała wyskoczyć z wiaduktu na ulicy Wrocławskiej

Kobieta w wieku 37 lat była bliska popełnienia samobójstwa. Do niebezpiecznego zdarzenia, które na szczęście udaremnili policjanci, doszło w czwartek, dnia 26 maja. To właśnie wtedy kobieta w wieku 37 lat chciała popełnić samobójstwo poprzez zeskoczenie z wiaduktu, który mieści się nad ulicą Wrocławską.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o sprawie przed północą

Bytomscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która planuje zeskoczyć z wiaduktu nad ulicą Wrocławską, mniej więcej przed północą dnia 26 maja. O takich zamiarach kobiety poinformowali świadkowie zdarzenia, którzy podejrzewali, że właśnie to jest celem kobiety. Dyżurny po otrzymaniu informacji od razu skierował na miejsce mundurowych. Akcja, którą mieli do wykonania funkcjonariusze nie była łatwa – nigdy nie wiadomo jak takie sytuacje się skończą i co tak naprawdę chce poczynić osoba, która zdecydowała się na taki a nie inny krok.

Skuteczna interwencja funkcjonariuszy i udaremnienie próby samobójstwa

Po przybyciu na miejsce policjanci starali się odwrócić uwagę kobiety od jej planów. Pomiędzy kobietą a funkcjonariuszami rozpoczęła się rozmowa. Następnie policjanci postanowili przeciąć siatkę, która stała na przeszkodzie dotarcia do kobiety. Gdy udało się ją przeciąć, policjantom skutecznie udało się udaremnić próbę samobójstwa i uratować kobietę. Od razu po tym 37-latka została przetransportowana do szpitala i trafiła pod opiekę specjalistów.