Policja śląska zapewniła bezpieczeństwo podczas sylwestrowych obchodów, ale na drogach doszło do wypadków

Podczas sylwestra, funkcjonariusze policji w województwie śląskim prowadzili różne służby mające na celu ochronę mieszkańców oraz zapewnienie bezpiecznej atmosfery podczas wielu plenerowych imprez. Ocena sylwestrowej nocy przez stróżów prawa jest pozytywna pod względem liczby interwencji i zdarzeń, choć niestety na drogach doszło do kilku tragicznych incydentów, w których życie straciło 5 osób. Z tego powodu, policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie po weekendzie oraz o nieprowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Noc z 31 grudnia 2023 na 1 stycznia 2024 była dla policji śląskiej nocą pełną pracy, ale spokojną. W tym czasie przeprowadzono prawie 2000 interwencji, z czego około 1300 miało miejsce między godzinami 18:00 a 6:00. Stróże prawa zapewniali też bezpieczeństwo podczas kilkunastu plenerowych imprez sylwestrowych. Największa z nich, Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim w Chorzowie, przyciągnęła aż 40 tysięcy osób.

Niemniej jednak, bezpieczeństwo na drogach było zdecydowanie mniejsze. Na terenie województwa śląskiego miało miejsce cztery poważne wypadki drogowe, które pochłonęły pięć ofiar śmiertelnych i spowodowały jedno zranienie. Policjanci musieli obsłużyć 74 kolizje drogowe i w godzinach od 18:00 do rana zatrzymali 25 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Obecnie kontrole bezpieczeństwa na drogach nadal są prowadzone, szczególnie pod kątem trzeźwości kierowców.

Apelujemy o unikanie prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji odurzających, w tym alkoholu. Zwracamy też uwagę na konieczność zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza gdy nawierzchnia jest śliska z powodu intensywnych opadów deszczu. Kierowcom zaleca się dostosowanie stylu jazdy do aktualnych warunków oraz ograniczenie prędkości.