Początek przebudowy bytomskiego dworca PKP

Dworzec PKP w Bytomiu przejdzie modernizację. Już niedługo pojawią się tam ciężkie maszyny budowlane, co zwiastuje początek przebudowy. Warto dodać, że przebudowa nie spowoduje całkowitej modernizacji tego obiektu. Historyczne elementy stacji zostaną zachowane.

Przebudowa dworca PKP w Bytomiu

Na początek warto przypomnieć, że przed wojną jednym z nowocześniejszych dworców PKP był właśnie dworzec w Bytomiu. W zeszłym roku PKP PLK poinformowała, że planowany jest remont tego obiektu. Wtedy od razu temat ten podchwycili społecznicy w Bytomiu. Ich zadaniem było zadbanie o to, aby historyczne elementy tego obiektu zostały nienaruszone. Oprócz tego mieli oni za cel zadbać o to, aby szklane zadaszenie nad peronami również zostało zrekonstruowane. I to rzeczywiście się stanie. Dach bytomskiego dworca rzeczywiście zachowa swoją historyczną strukturę.

Początkowo inwestor planował zamiast szklanego dachu umieścić tam zwykłą falistą blachę. Ostateczną decyzją jest jednak to, że dach bytomskiego dworca zostanie przeszklony. To decyzja, która spotkała się z ogromną aprobatą nie tylko społeczników, ale także zwykłych mieszkańców miasta Bytom.