Plac Akademicki – najważniejsze miejsce w Bytomiu?

Plac Akademicki w istocie jest dość młodym placem. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że dosyć trudno sobie wyobrazić, jak mógłby wyglądać współczesny Bytom bez niego. Tutejszy Plac Akademicki stał się bardzo ważnym punktem dla wielu mieszkańców miasta, a znajdujące się w jego pobliżu atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Dlaczego w czasie wycieczki po górnośląskich miastach warto odwiedzić to miejsce?

Historia bytomskiego Placu Akademickiego

Plac Akademicki to przede wszystkim ciekawa zabudowa sprzed I wojny światowej, która może oczarować wszystkich miłośników moderny. Zajmuje ona zachodnią pierzeję i urzeka swym zabytkowym już charakterem. Wschodnia część placu również może się pochwalić ciekawą, choć nieco młodszą, zabudową. Tworzą ją domy wzniesione w latach 20-tych XX wieku, które są ciekawymi przykładami połączenia moderny i stylu ekspresjonistycznego. Najciekawszym obiektem jest tu gmach dawnego Prezydium Policji z 1925 roku, którego majestatyczna sylwetka do dziś wyróżnia się w zabudowie w tej części miasta.

Wycieczka po Górnym Śląsku? Warto odwiedzić Plac Akademicki

Górny Śląsk i jego atrakcje turystyczne mogą zaskoczyć zwiedzających. Wycieczki po takich miastach, jak Bytom, to idealna okazja do lepszego poznania tego regionu. W trakcie takich spacerów można się przekonać, że Górny Śląsk to nie tylko szary krajobraz i potężne zakłady przemysłowe. To również miejska zieleń oraz ciekawa zabudowa, która tak wiele mówi nam o historii miasta i jego dawnych mieszkańcach. Bytomski Plac Akademicki może zmienić postrzeganie Górnego Śląska przez wszystkie osoby, które tutaj przybędą i zapoznają się z krajobrazem i atrakcjami Bytomia.