Pierwszy sparing Polonii Bytom przed piłkarską rundą wiosenną

Drużyna Polonii Bytom przygotowuje się do kolejnej rundy piłkarskiego sezonu 2021/2022. W ostatnich dniach bytomski zespół rozegrał sparing, w którym rywalem był zespół Skry Częstochowa. Mecz niestety ostatecznie zakończył się porażką lokalnej drużyny i to Skra zwyciężyła w tym spotkaniu wynikiem 3:2.

Pierwszy mecz Polonii Bytom w 2022 roku

Ponad miesiąc czasu musieli czekać zawodnicy Polonii Bytom na rozegranie oficjalnego spotkania. Tym razem był to jedynie mecz sparingowy, jednak dla sztabu szkoleniowego bytomskiej ekipy miał on na pewno ogromne znaczenie. Niestety, ale spotkanie nie zakończyło się po myśli gospodarzy. Drużyna Polonii Bytom w tym spotkaniu oczywiście zdobyła dwie bramki, jednak obie z nich padły po rzutach karnych. Bramki dla zespołu z Bytomia zdobyli Grzegorz Ochwat w 42. minucie, a także Patryk Stefański w 58. minucie.

Dobra gra Skry Częstochowa w meczu sparingowym

Rozegrany sparing z pewnością ogromne znaczenie miał również dla zespołu Skry Częstochowa. Przyjezdni przez całe spotkanie stawiali twarde warunki, a ostatecznie wygrali mecz 3:2. Ogromną różnicę w tym spotkaniu zrobił zawodnik gości – Adam Mesjasz. To właśnie on w dużej mierze odpowiada za to, że drużyna z Częstochowy w końcu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zdobył on dwie bramki – na 2:2 oraz na 3:2 dla swojej drużyny.

Piłkarze Polonii Bytom już niedługo przystąpią do kolejnych meczów sparingowych w okresie przygotowującym do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Kolejnym rywalem bytomskiego zespołu ma być Odra Opole. Mecz odbędzie się w Opolu.