Piąta odsłona świątecznej akcji charytatywnej "Karma Wraca" dla zwierząt w schronisku Chorzów

Rozpoczęcie 5. edycji świątecznej zbiórki charytatywnej „Karma Wraca”, skierowanej do zwierząt mieszkających w schronisku w Chorzowie, miało miejsce 5 grudnia 2023 roku. W ramach tej szlachetnej inicjatywy zbierane są artykuły niezbędne dla zwierząt.

Twórcą i organizatorem tej akcji jest Mateusz Dela, który w bieżącym roku zyskał wsparcie od całego zespołu Linkhouse. Poprzednie edycje tej akcji zdobyły szerokie uznanie i były promowane na różnych kanałach komunikacji, począwszy od telewizji i radia, a skończywszy na sieci internetowej. Dzięki temu, z każdego zakątka Polski napływały przesyłki zawierające karmę, żwirek czy akcesoria dla zwierząt. To pozwoliło na niesienie pomocy wielu potrzebującym czworonogom.

„W ciągu poprzednich lat udało nam się zgromadzić ponad 11 ton karmy oraz zaangażować do pomocy kilkaset osób. Pamiętajmy – karma zawsze wraca!” – z dumą wyraża się Mateusz Dela, jednocześnie zachęcając do włączania się w tę akcję.

W ramach inicjatywy „Karma Wraca” zbierane są m.in. sucha i mokra karma dla psów i kotów, płatki owsiane i kukurydziane dla drobiu, musli dla koni, a także stare koce, ręczniki, legowiska dla psów i kotów oraz środki czystości takie jak domestosy, płyny do dezynfekcji czy płyny do mycia. Pełna lista potrzebnych przedmiotów dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.

Celem tegorocznej edycji jest nie tylko zebranie jak największej ilości darów dla zwierząt, ale również znalezienie dla nich nowych domów. Aby ułatwić proces adopcji, organizatorzy zaprosili do współpracy firmy sponsorujące karmę dla zwierzaków, którą nowi opiekunowie otrzymają po adopcji.

„Rozumiemy, że koszty utrzymania zwierzaka mogą stanowić przeszkodę do adopcji, dlatego wpadliśmy na pomysł dostarczenia zapasów karmy dla nowych opiekunów zwierzaków. Koszty te pokrywają firmy wspierające naszą zbiórkę.” – tłumaczy Damian Kozłowski z Linkhouse.

Zbiórka trwa do 22 grudnia.