Opera Śląska w Bytomiu świętuje 770-lecie miasta, oferując darmowe bilety na premierę "Don Giovanniego"

W kontekście wyjątkowych obchodów upamiętniających 770 lat istnienia Bytomia, Opera Śląska również angażuje się w świętowanie. Na radosne uroczystości, zgodnie z zapowiedziami, będzie okazja dla mieszkańców miasta do obejrzenia najnowszego spektaklu operowego pro bono.

Kończący swój 79 sezon artystyczny bytomski teatr operowy ma zaplanowane na czerwiec wydarzenie szczególne. Scena Opery Śląskiej, która niedawno przeszła remont, stanie się miejscem premiery dwuaktowej opery „Don Giovanni”, utworu napisanego przez niekwestionowanego mistrza gatunku – Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Pierwszy pokaz tego dzieła odbędzie się 8 czerwca 2024 roku. W planach na ten miesiąc jest również wizyta potomków rodziny Franza Landsbergera oraz nadburmistrza Georga Brüninga w Bytomiu. Zaplanowano również prezentację książki dedykowanej historii Opery Śląskiej. Ta inicjatywa to rezultat współpracy bytomskiej placówki kultury z samorządem miasta. Całość działań wpisuje się w program obchodów 770-lecia miasta, a Opera Śląska postanowiła umożliwić udział w premierze wszystkim zainteresowanym, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości.

Opera Śląska oferuje darmowe wejściówki dla bytomian

Reguła „kto pierwszy ten lepszy” obowiązuje również podczas rozdawania biletów na premierę „Don Giovanniego”. W sumie dostępnych jest ponad 300 miejsc. Na dwa pokazy zaplanowane na 14 i 15 czerwca 2024 o godzinie 18:00 przewidziano 80 biletów (po 40 na każdy z tych dni). Natomiast na spektakl zaplanowany na 16 czerwca 2024 o tej samej porze czeka 225 uczestników. Darmowe bilety można będzie odebrać od 5 czerwca, w godzinach od 9:00 do 15:00, w Biurze Promocji Bytomia. Każda osoba ma prawo do dwóch biletów.