Ogólnopolski bieg dla mundurowych – VIII Półmaraton Służb Mundurowych w Bytomiu

W nadchodzący weekend, dokładnie w sobotę 16 września 2023 roku, zaplanowano kolejną edycję sportowej rywalizacji dedykowanej służbom mundurowym. Mowa o VIII Półmaratonie Służb Mundurowych, który rozegrany zostanie na terenie Bytomia. Główna nagroda to niebywale prestiżowy Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Wydarzenie jest częścią corocznego święta biegaczy – 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu.

Bytomskie Miechowice staną się areną zmagań biegowych już o godzinie 11:00 tego dnia. To właśnie tutaj odbędzie się ósma edycja Półmaratonu Służb Mundurowych. Jest to integralna część 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu, który jest znanym i cenionym w środowisku biegaczy wydarzeniem na dystansie 21,097 km. Zarówno start, jak i meta znajdować się będą w jednym miejscu – na parkingu Centrum Handlowego przy ulicy Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego 25.

Zaproszenie do udziału skierowane jest do wszystkich służb mundurowych. Mogą w nim wziąć udział zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni tych formacji. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik, który dobiegnie do mety, otrzyma pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze natomiast będą mogli pochwalić się wygranymi pucharami.