Oficjalne otwarcie klubu szachowego Forteca Bytom

Wszyscy pasjonaci szachów lub osoby, które chciałyby zacząć z tą piękną grą, już teraz mogą zapisać się do klubu szachowego Forteca Bytom. W ostatnich dniach oficjalnie otwarto działanie klubu, a na początek zorganizowano turniej w ramach otwarcia klubu szachowego, w którym udział wzięło 24 zawodników.

Legenda śląskich szachów wzięła udział w turnieju

Podczas turnieju otwarcia klubu szachowego Forteca Bytom udział wzięła także legenda śląskich szachów, a więc Marek Wieczorek, który urodził się w 1940 roku. W turnieju zwyciężył Jerzy Kyć, który na co dzień reprezentuje klub TC Szach Mielec. Na podium znaleźli się jeszcze Maciej Malik z UKS Pałac Młodzieży Katowice oraz Lech Sopur z Okucia Budowlani Łódź. Najlepsi oraz najmłodszy i najstarszy zawodnik klubu zostali nagrodzeni – otrzymali nagrodę pieniężne, rzeczowe, puchary, medale, a wszystkie osoby biorące udział w turnieju również pamiątkowe dyplomy.

Nowo otwarty klub Forteca Bytom zaprasza wszystkich zainteresowanych do przystąpienia do klubu. Klub oferuje zarówno sekcje dla dzieci i młodzieży, jak i dla seniorów. Do klubu można dołączyć za darmo i reprezentowanie jego barw również jest bezpłatne. Jednak osoby, które oficjalnie będą chciały zostać wpisane do klubowej ewidencji, to będą musiały ponosić comiesięczną opłatę w wysokości 30 złotych.