Obchody 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego w Muzeum Śląskim w Katowicach

W związku z nadchodzącym jubileuszem 150-lecia urodzin Wojciecha Korfantego, znanej postaci historii Górnego Śląska, Muzeum Śląskie w Katowicach ma zaszczyt zaprezentować szereg specjalnych wydarzeń. Wszystko rozpocznie się od rodzinnej zabawy pod nazwą „Muzeum-Wy-Dźwięki”, która zaplanowana jest na najbliższą sobotę.

„Muzeum-Wy-Dźwięki” to unikalna propozycja dla mieszkańców naszego regionu – stwierdziła Maria Czarnecka, Dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach, w nadesłanym komunikacie prasowym. – Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów, objął nad tym wydarzeniem honorowy patronat, co potwierdza jego wyjątkowość. Serdecznie zapraszam do udziału i przeżycia niezapomnianej podróży artystycznej i historycznej, która wzbogaci nasze zrozumienie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Muzeum Śląskie zamierza przypomnieć o Wojciechu Korfantym, który symbolizuje jedność i ducha Górnego Śląska, a jego działania i osiągnięcia nadal pozostają żywe w pamięci mieszkańców regionu.

Zaplanowany na 19 sierpnia o godzinie 14 piknik „Muzeum-Wy-Dźwięki” odbędzie się na terenie Muzeum Śląskiego. To wydarzenie inauguruje serię imprez przygotowanych przez muzeum na okoliczność 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Organizatorzy – Muzeum Śląskie, fundacja Soundscape oraz Tauron Lab – zapraszają do wspólnej zabawy.

Na pikniku zapoczątkowany zostanie cykl atrakcji przygotowanych przez Muzeum Śląskie. Następne wydarzenie to wernisaż wystawy poświęconej dwusetleciu powstania Kopalni Katowice, który odbędzie się 15 września. Dodatkowo, 18 września Muzeum Śląskie we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na konferencję naukową dedykowaną Wojciechowi Korfantemu.