Nowy wybieg dla psów w Parku Kachla: Modernizacja z zabytkowym poszanowaniem

Wkrótce Park Kachla, ulubione miejsce spacerów miłośników zwierząt, będzie mógł pochwalić się nowym wybiegiem dla psów. Do tej pory park nie posiadał dedykowanego i odpowiednio przygotowanego miejsca dla czworonożnych przyjaciół. Jednak ta sytuacja ma ulec zmianie.

Zarząd Miejski ogłosił niedawno podpisanie umowy z firmą F.H.U. Adamex. Umowa obejmuje realizację projektu dotyczącego zagospodarowania i ogrodzenia specjalnej strefy dla psów w parku miejskim. Planowany obiekt ma znaleźć się na wschodniej polanie parku, którą miejscowi mieszkańcy już teraz często wybierają na spacery ze swoimi pupilami.

Na terenie wybiegu zaplanowano utworzenie toru przeszkód składającego się z czterech elementów: słupków do skoków i slalomu, podwójnej pochylni oraz obręczy przeznaczonej do przeskoków. Wybieg zostanie także wyposażony w ławki, kosze na psie odchody i inne śmieci. Obszar ten zostanie otoczony niskim płotem o wysokości 1,2 m, wykonanym z antracytowych paneli, w którym znajdą się dwie bramki zabezpieczone śluzami.

Dokumentacja projektowa jest obecnie na etapie przygotowań przez wykonawcę. Następnie rozpoczną się prace terenowe. Ze względu na fakt, że Park Kachla jest wpisany do rejestru zabytków, inwestycja będzie prowadzona pod ścisłym nadzorem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Warte podkreślenia jest, że konserwator wydał zgodę na funkcjonowanie wybiegu jedynie do końca 2029 roku, czyli przez okres sześciu lat. Po upływie tego czasu Miejski Zarząd Dróg i Mostów planuje starać się o przedłużenie tego terminu. Zgodnie z zawartą umową, całość prac ma zostać zakończona do grudnia bieżącego roku.