Nowy rok szkolny 2023/2024. Nowe rozpoczęcia w Przedszkolu Miejskim nr 58 i Żłobku Miejskim nr 2 w Miechowicach

Ponieważ część dzieci miała już okazję sprawdzić, jak działa nowo wybudowany budynek Przedszkola Miejskiego nr 58 w dzielnicy Miechowice, nadszedł czas, aby to samo zrobiły maluchy ze Żłobka Miejskiego nr 2. Od poniedziałku dwudziestu czterech maluchów uczęszcza na swoją pierwszą przygodę ze żłobkiem w tym miejscu.

Uroczystości związane z inauguracją nowego roku szkolnego odbyły się nie tylko w szkołach, ale również w placówkach zapewniających opiekę i edukację dla najmłodszych, takich jak Przedszkole Miejskie nr 58. To tutaj prezydent Mariusz Wołosz symbolicznym przecięciem wstęgi dał początek roku szkolnemu 2023/2024, oficjalnie otwierając bramy nowego budynku.

To właśnie w tym dniu społeczność przedszkola uczciła ten moment przez zakopanie kapsuły czasu. W środku znalazł się akt erekcyjny oraz krótka informacja na temat historii i procesu budowy nowego obiektu mieszczącego się przy ulicy Nowej 66.

Przypomnijmy, że to właśnie wiosną dzieci i personel ze starego przedszkola znajdującego się przy tej samej ulicy zostali przeniesieni do tej nowej placówki. Od września do grona uczniów dołączyły również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23, które wcześniej mieściło się przy ulicy Bławatkowej. Obecnie w nowym budynku funkcjonuje dziewięć oddziałów przedszkolnych, jednak planowane jest utworzenie jeszcze dwóch dodatkowych.