Nowoczesny wybieg dla psów w Bytomiu: Park Kachla zyskał wyposażony teren dla czworonogów

Bytom, miasto położone w sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jest teraz domem dla nowo otwartego, ogrodzonego wybiegu dla psów. Strefa ta znajduje się w strategicznym punkcie – w samym centrum miasta i ma służyć jako miejsce rekreacji i integracji między psiakami i ich właścicielami. Od dnia 12 grudnia, psy i ich opiekunowie mają dostęp do nowo oddanej do użytku infrastruktury, zlokalizowanej w Parku im. Franciszka Kachla.

Park ten jest słynny z tzw. „Psi Polany” – terenu, który od lat stanowił miejsce spotkań wielu mieszkańców Bytomia z ich czworonogami. Teren ten znajdował się w zachodniej części parku. Wielokrotnie jednak podnoszono problem braku ogrodzenia, co powodowało pewne dyskomforty zarówno dla właścicieli psów, jak i przechodniów. Niemniej jednak, nie była to jedyna kwestia – teren nie był zagospodarowany na potrzeby zwierząt. Wszystko to zmieniło się w październiku 2023 roku, kiedy Urząd Miejski poinformował o podpisaniu umowy na renowację tego miejsca.

„Z uwagi na fakt, że park ma status zabytku, wszelkie prace związane z modernizacją terenu musiały być skonsultowane z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Śląskim. To wymagało pewnych formalności i czasu. Ale w końcu, właściciele psów mogą cieszyć się bezpiecznym i estetycznie zaprojektowanym wybiegiem” – mówi prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Na terenie inwestycji powstało ogrodzenie o wysokości 1,2 metra, wykonane z metalowych paneli w kolorze antracytowym. W projekcie przewidziano również dwie bramki ze śluzami bezpieczeństwa, które mają na celu umożliwienie swobodnej komunikacji użytkownikom wybiegu.

Wśród atrakcji dla czworonogów znalazło się także nowe urządzenie – tor przeszkód składający się z czterech elementów. To doskonała okazja dla psów do ćwiczenia swoich umiejętności i doskonalenia kondycji fizycznej.